HemaGel hojí jak akutní, tak chronické rány a poškození kůže. Vlhké prostředí při léčbě ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost v ráně zabraňuje tvorbě strupů a tím pomáhá urychlovat proces hojení.

Zobrazeno 11 výsledků

Více o lécích HemaGel

Příbalový leták HemaGel

HemaGel nabízí výjimečné řešení hojení ran jak akutních (např. drobných poranění v domácnosti, při sportu či hrách), tak chronických ran poškození kůže. Vlhké prostředí při léčbě ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost v ráně zabraňuje tvorběstrupů a tím pomáhá urychlovat proces hojení. Proč používat formu gelu k ošetřování ran?

HemaGel díky svým vlastnostem prokázal v klinických zkouškách, že:

− chemicky váže kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech − vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení − prověřená struktura gelu zabraňuje uvolňování částeček gelu do rány s následnou iritací − dodává vlhkost do rány − zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupů − má savou schopnost a tím čistí znečištěné rány − snižuje bolestivost ran − podporuje uzavírání rány jizvou − již během ošetřování změkčuje a zlepšuje vhled jizvy

Složení:

HemaGel je hydrofilní methakrylátový gel na bázi síťovaného kopolymeru 2-hydroxyethylmethakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminoskupiny, vyvinutý Ústavem Makromolekulární Chemie AV ČR. Jak postupovat při použití gelu: − Očistěte ránu od mechanických nečistot, např. částeček prachu, zbytků předchozích léčebných materiálů, které by mohly následně dráždit a poškozovat ránu. − Otevřete tubu vpichem pomocí otočeného víčka. − Aplikujte malé množství gelu na celou spodinu rány. Gel přilne na spodinu rány a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány. − Ránu kryjte sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu a fixujte obinadlem nebo náplastí. Drobná poranění po nanesení gelu kryjte polštářkovou náplastí. Fixační materiály musí přesahovat cca 1 cm přes okraj rány. − U indikovaných pacientů s prokázanou infekcí je nutné dodržet ordinaci ATB a dalších léků dle rozhodnutí lékaře. − Pacienti s indikací kompresivní terapie mají léčbu doplněnou o bandáž krátkotažným obinadlem. − Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Unikátní technologie gelu zabraňuje přilepení k ráně a tím umožňuje i velmi snadné odstranění bez bolesti jemným setřením.

Poznámky:

Dosavadní praxe a klinické zkoušky ukázaly, že vlhké prostředí výrazně urychluje proces hojení, podporuje dělení a pohyb buněk v ráně. Zároveň udržuje stálou teplotu v ráně, což je velmi důležité pro kvalitní zhojení. Při léčbě komplikovaných a infikovaných ran je nezbytné dodržovat další požadavky na léčbu, např. dostatečnou výživu, čistotu rány, léčbu vedlejších onemocnění a dodržování dalších léčebných pokynů lékaře

Kontraindikace:

Při použití HemaGelu nebyly popsány žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšení bolestivosti apod., ani žádné další kontraindikace.

Upozornění:

V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod.) přerušte léčbu a kontaktujte ošetřujícího lékaře. Chraňte před dětmi. Nepoužívejte vnitřně! Nepoužívejte po uplynutí expirační doby uvedené na tubě.

Skladování:

Skladujte v suchu při teplotě 15-25 °C

Balení:

Tuba 2g, 5g, 30g

Recenze

Hodnocení: 77 %

top